Wymarzone buty – szpilki ze skóry

Szafa pełna butów – brzmi to wręcz cudownie. Jednak czasami lepiej postawić na jakość, a nie na ilość. Dobrze jest mieć chociaż jedną parę butów uniwersalnych, które sprawdzą się przy każdej okazji. Taką rolę mogą grać szpilki skórzane, do których należą też szpilki zamszowe. To obuwie eleganckie, subtelne i dodające kobiecości, które pasuje do każdej kreacji. Jest jednak parę warunków, dzięki którym szpilkami ze skóry będzie można się cieszyć przy wielu okazjach.

KOLOR I RODZAJ SKÓRY

Szpilki skórzane licowe czy szpilki zamszowe kuszą swoimi kolorami ze sklepowych półek czy witryn internetowych. Szpilki żółte czy inne w intensywnej barwie są dość dużą pokusą i warto także nimi uzupełnić szafę. Jeśli jednak stawiamy na uniwersalność i na to, żeby nasze szpilki były pewniakiem ratującym nas w każdej sytuacji, gdy kompletujemy strój na wyjście, warto odłożyć zakup szpilek żółtych na później i wybrać między opcjami: szpilki w kolorze czarnym lub szpilki cieliste. Te dwa kolory nie będą gryzły się z barwami naszego stroju czy dodatków, pozostaną po prostu cichym sojusznikiem. Jasne rajstopy dobrane do szpilek cielistych optycznie wydłużą nogę. Chodzi o to, żeby szpilka i rajstopy były kolorystyczną całością.

Aby szpilki ze skóry długo nam służyły, warto zadbać o ich właściwą pielęgnację. Nie jest to trudne, bo na rynku dostępnych jest wiele produktów ułatwiających konserwację obuwia. Szpilki skórzane licowe trzeba odpowiednio natłuszczać pastami dobrej jakości, a w razie zmoknięcia suszyć bez użycia suszarek i innych sztucznych źródeł ciepła. Zamszowe szpilki najlepiej konserwować przy użyciu specjalnych szczoteczek do zamszu, wspomagając się od czasu do czasu specjalistycznymi preparatami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *