Szpilki na wesele, czyli jak przetańczyć całą noc

Co prawda częstą praktyką jest zabranie ze sobą na tę uroczystą imprezę do białego rana butów na płaskim obcasie, np. balerinek. Ale nie każdemu przypada do gustu takie rozwiązanie. Po pierwsze (i to wystarczający argument) szpilki eleganckie i wyjściowe dobrane są często perfekcyjnie do sukienki czy też kostiumu i reszty dodatków. Wymyślanie kompletnego stroju zabiera dużo czasu, nierzadko nakładu finansowego, więc po prostu żal występować po paru godzinach w wygodnych, ale często przypadkowych kapciach. Skórzane szpilki (bo to właściwie warunek konieczny, żeby pozostać w nich przez całą imprezę) wysmuklają sylwetkę i nadają jej gracji.

GRUBOŚĆ OBCASA

Szpilki eleganckie niekoniecznie muszą się kojarzyć z niebotycznie wysokimi i cienkimi szczudłami. Chociaż jeśli wybierzemy takie (bo umiejętności nam na to pozwalają), musimy zwrócić uwagę na parę szczegółów:

  • buty powinny być dobrze wyprofilowane i zapewniać nam stabilność
  • obcas musi być umieszczony pośrodku pięty
  • wnętrze buta – szczególnie w miejscu pięty i śródstopia – powinno być miękkie
  • i najważniejsze: odpowiedni rozmiar.

A co jeśli nie wyobrażamy sobie wysokich szpilek na wesele? Szpilki na słupku doskonale rozwiązują ten problem – grubszy obcas zapewnia większą stabilność (co jest ważne podczas wykonywania czasami zbyt skomplikowanych figur tanecznych) i sprawia, że nogi mniej się męczą. Szpilki na grubym obcasie nadal są eleganckie, a ich wybór w opcji: szpilki sklep internetowy jest naprawdę duży.

SZPILKI ODKRYTE PALCE – TANY LETNIĄ PORĄ

Większość wesel, ze względu na sprzyjającą aurę i niepowtarzalne okoliczności przyrody, odbywa się w okresie od późnej wiosny do bardzo wczesnej jesieni. Dlatego wybierając szpilki na wesele spośród szpilek eleganckich, warto się zastanowić, czy najodpowiedniejszymi nie będą szpilki mające odkryte palce. Jakiś czas temu buty z odkrytymi palcami uważano za mało eleganckie, jednak na szczęście taka opinia odeszła już w zapomnienie. Wniosek jest jeden: szpilki eleganckie czyli szpilki na wesele niezależnie od tego, czy są szpilkami na słupku, szpilkami na grubym obcasie czy prezentują opcję szpilki odkryte palce na pewno będą szykownie wyglądać na uroczystej imprezie. Jeśli zdecydujemy się na szpilki, sklep internetowy będzie doskonałym rozwiązaniem, aby spośród wielu modeli wybrać skórzane szpilki, w których przetańczymy do rana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *