Szpilki, czółenka – na co dzień i od święta

Wszystko zależy od gustu. Po pierwsze należy zacząć od tego, czym różnią się szpilki od czółenek. Kiedyś czółenka były butami pełnymi o zaokrąglonym nosku, ale mocno wyciętymi, na niższym i grubszym niż szpilki obcasie. Te ostatnie z kolei miały nosek bardziej spiczasty, mogły mieć wyciętą piętę i palce. Obecnie produkowane są też szpilki czółenka, które posiadają łódeczkowaty kształt, ale wysokość i grubość obcasa może dorównywać szpilkom.

Czółenka damskie eleganckie mogą też współcześnie posiadać grubszy obcas typu słupek (charakterystyczny dla czółenek), ale mieć spiczasty nosek. Jak widać, ścisła granica między tego typu butami ulega zatarciu. Szpilki czółenka to po prostu zabudowane buty na wysokim i cienkim obcasie – to doskonałe rozwiązanie dla pań, które cenią sobie kobiecy wygląd i elegancję, a jednocześnie wysoki obcas nie stanowi dla nich najmniejszego problemu. W takich butach mogą chodzić zarówno na co dzień do pracy, jak i na długie taneczne imprezy.

Zwolenniczki wygody, które nie za dobrze czują się „na wysokościach”, i wolą poruszać się pewnym krokiem, mogą postawić na czółenka damskie skórzane w wersji klasycznej występujące jako czółenka damskie na słupku – taki typ obcasa może być różnej wysokości oraz grubości i zapewnia stabilne poruszanie się.

DUŻY WYBÓR – CZÓŁENKA DAMSKIE SKLEP INTERNETOWY

Czółenka damskie eleganckie są wykonane z różnego rodzaju skór: licowych, lakierowanych, zamszowych – w różnych kolorach. Czółenka damskie na słupku mogą zachwycić i zaskoczyć nas już samym obcasem, który czasami można by nawet nazwać ozdobnym – są modele z obcasem kontrastującym kolorystycznie z pozostałą częścią buta albo wycięte w środku. Wynika więc z tego, że czółenka damskie skórzane to nie tylko ostoja klasyki, ale także bardziej odważne podejście do mody. Jeśli postawimy na opcję zakupu pt. Czółenka damskie sklep internetowy, to wśród obuwia tego rodzaju znajdziemy całkiem gładkie, z kokardkami o różnej wielkości czy też z frędzlami charakterystycznymi dla mokasynów. Czółenka po prostu przestały być nudnym, zachowawczym obuwiem, który pasuje jedynie do garsonek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *